4free.pl

Kazanie na Górze - Wewnętrzna Droga do Królestwa Bożego

Kazanie na Górze - Prawo odwetu

„Słyszeliście, że powiedziano: „oko za oko, ząb za ząb”. A ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. (…) Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie” (Mat. 5, 38-42).

Prawo Mojżeszowe było bardzo surowe – tam była odpłata (zło za zło). Jeżeli tak przestrzegamy Prawa – nie możemy się rozwijać. Prawo Mojżeszowe było po to, żeby nie cofać się do tyłu. Ale jednocześnie nie mogliśmy iść do przodu. Wtedy ludzie żyli na takim poziomie, że musieli przestrzegać pewnych konkretnych przykazań. Jeśliby ich nie przestrzegali, to upadaliby coraz niżej. Dopiero Jezus przyszedł i dał nam możliwość bezpośredniego wejścia do Królestwa Boga.

Jezus nie mówi nic, żeby stworzyć jakiś typ moralności. To, co mówi wynika z pewnych praw kosmosu, czy praw natury.

Jeśli jest jakieś zdarzenie, które wydaje nam się złe, to tak naprawdę jest dla nas w pewien sposób zbawienne, ponieważ my w ten sposób spłacamy karmę. Skoro ktoś nas bije, to prawdopodobnie kiedyś już zaszła taka sytuacja – wtedy może my biliśmy. Jeśli nie zrobimy teraz nic, albo odpowiemy miłością, to energia wygaśnie.

Jeśli wysyłamy jakąś myśl, np. coś złego o kimś, to ta myśl może dopiero poruszyć złe struny w tym człowieku (choć wcześniej ich nie było). To my skłoniliśmy go do tego, że coś takiego w nim powstało. Dlatego za każda naszą myśl ponosimy odpowiedzialność. Tylko że nie zdajemy sobie z tego sprawy – głównie nasze myśli są powodem tego, że jesteśmy kołowrocie wcieleń.

Czyny staramy się kontrolować. Z mową jest już gorzej, ale myśli w ogóle nie kontrolujemy, bo nie zdajemy sobie sprawy, co myśli robią. A w zasadzie główną potęga są myśli. Każda myśl jest wysłana.

Dopóki działamy zgodnie z prawem Boga – nie budujemy sobie karmy. Karmę buduje sobie człowiek, który działa zgodnie z prawem ludzkim. Ludzie odeszli od Boga i zaczęli tworzyć swoje własne prawo. Jeżeli jesteśmy związani z Bogiem, działamy zgodnie z Jego wolą, to nie dzieje się nic. Bóg wszystko przyjmuje, wszystko spala. Ale mamy wolną wolę. Tylko na tej podstawie powstaje karma – chcemy działać według swoich upodobań i wskazówek.

UWAGA! od lutego 2010r. strona nie będzie aktualizowana.
aktualne informacje znajdziesz w nowo tworzonej witrynie: Samopoznanie.org