4free.pl

Kalendarz Majów - Tzolkin - haab - kin dnia

Majowie - Nawigatorzy Czasu

www.samopoznanie.org - Tzolkin - Majowie, nawigatorzy czasuMówiąc „czas” myślimy: upływające minuty, dni, miesiące; coś co mija bezpowrotnie, czego nie da się cofnąć. Świadomość „nieuchronnego” przemijania czasu wywołuje w nas ogromną presję, stajemy się jego niewolnikami.

 

Tak postrzegamy czas na Ziemi, w ciężkiej, trójwymiarowej materii, uważając, że nie może być inaczej. Majowie uspokajają jednak, że niedługo nadejdzie moment, w którym zrozumiemy, że czas  linearny to tylko iluzja. Moment, w którym stanie się on tworem wielowymiarowym.

 

Dla Majów czas jest formą energii, która ma charakter wertykalny, fraktalny. Ma ona kształt lejka – wąskiego na dole i rozszerzającego w nieskończoność ku górze. Na całej długości lejka, tworząca go energia jest taka sama treściowo i jakościowo ale funkcjonuje na różnych odcinkach czasowych. U góry jest bardziej delikatna, subtelna, jakby rozrzedzona, zatem wydarzenia będące skutkiem działania tej energii zachodzą  w dłuższym okresie czasu. Im bliżej  podstawy lejka, tym częstotliwość wibracji jest coraz niższa, zagęszcza się, ulega kompresji aż do najgęstszej, najcięższej wibracji trzeciego wymiaru. Skutkiem takiej kondensacji jest subiektywniewww.Samopoznanie.org - Tzolkin - Kalendarz Majów przez nas, Ziemian, odczuwany natłok wydarzeń. Bowiem to, co w wyższych wymiarach zajmuje kilkaset czy kilka tysięcy lat, tu zachodzi w ciągu 260 dni czy nawet jednej doby! Istotny jest jednak fakt, że na poziomie energetycznym nie ma podziału na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wszystko dzieje się „tu i teraz”.

Czas według Majów to program ewolucji, energetyczny program uzdrowienia planety Ziemia, stacjonujący w czwartym wymiarze. Struktura „Czasu”, zasady jego działania są dziełem Majów – nawigatorów i strażników czasu.

 

Lecz w jakim celu został on stworzony?

 

Jego początki sięgają wiele tysięcy lat wstecz. 26.000 lat temu Ziemia  przygotowywała się do przyjęcia  programu uzdrowienia, zakotwiczenia na niej energii miłości. Wcześniej Gaja była miejscem wielu eksperymentów istot z innych galaktyk. Eksperymentatorzy pozostawili po sobie  wielki, genetyczny i energetyczny bałagan. Ziemia  pogrążała się w gęstej, niskowibrującej materii, coraz bardziej oddzielając się od Źródła.

 

Postanowiono jednak ratować Ziemię, wprowadzając program uzdrowienia. Jego celem było dostosowanie  ziemskiej wibracji do częstotliwości innych galaktyk – do wibracji miłości bezwarunkowej.

 

Działania naprawcze napotkały na wiele przeszkód, niespodziewanych zwrotów. W konsekwencji sytuacja zaczęła przybierać  tragiczny obrót. Wtedy zdecydowano się  na sprowadzenie  programu uzdrowienia do trzeciego wymiaru. W tymże wymiarze, w liniowym rozumieniu czasu, był rok 3113 p.n.e.. Rok ten jest przyjmowany za początek Świętego Kalendarza Majów „Tzolkin”.

Tzolkin  określany jest  jako „Galaktyczny Promień” – zbawienny impuls, który miał pomóc Ziemi w podniesieniu częstotliwości jej wibracji. Program Czasu, program uzdrowienia  pojawił się w formie  fizycznej jako przekaźnik i jednocześnie wzmacniacz energii z czwartego wymiaru. Dzięki temu zabiegowi, ludzkości łatwiej jest współpracować z tymi energiami.

 

26.000 lat programu naprawczego składało się z 5 cykli po 5200 lat . Rok 3113 p.n.e. rozpoczął piąty, ostatni cykl, który  zamyka się w roku 2012. Wokół tej daty narosło wiele legend, domysłów i jeszcze więcej obaw. 

Co się wydarzy w 2012 roku? O tym w następnym artykule.

 

www.Samopoznanie.org - Tzolkin - Cykle Czasu - Fraktale

 

Aneta Koliczkowska

UWAGA! od lutego 2010r. strona nie będzie aktualizowana.
aktualne informacje znajdziesz w nowo tworzonej witrynie: Samopoznanie.org