4free.pl

Modlitwa Serca - Modlitwa Jezusowa - Modlitwa Chrystusowa

Modlitwa Serca - Modlitwa Jezusowa

Chrześcijaństwo Ezoteryczne

Nie trzeba wyjeżdżać do Tybetu, żeby znaleźć prawdziwie dobre "środki lokomocji" na drodze duchowego rozwoju.


Również w chrześcijaństwie istnieją techniki medytacji, oczyszczania umysłu, pracy z ciałem, z oddechem. Równocześnie powszechna jest tendencja krytykowania tych metod dalekowschodnich, a niekiedy i przedmiotowego traktowania Modlitwy Serca. Wynika to właśnie z wiązaniem jej z metodami niechrześcijańskimi (muzułmański dhikr, hinduska japa-yoga, japońskie nembutsu) i zwracaniem uwagi tylko na to, co zewnętrzne. Zbieżności 'techniczne' np. z gestami stosowanymi w jodze, czy w modlitwie tłumaczy się treścią, albo symbolicznym znaczeniem.

Teksty tutaj przedstawione pochodzą z książki "Modlitwa Serca" J.Serr'a, O.Clement'a.


KOMENTARZE


"opowieści pielgrzyma czytałam mając 16 lat , dziś mam już prawie dwa razy tyle i ciągle na nowo odczytuję i znajduję w modlitwie Jezusowej nowe treści i wartości, dzięki łasce Chrystusa Zbawiciela doskonalimy się nieustannie, u każdego ten proces przebiega odmiennie , tak przecież działa łaska Boża u każdego odmiennie, by móc choć w niewielkim stopniu , po ludzku ogarnąć jej głębie a raczej mieć świadomość o jej nieskończoności. Przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam pozdrowienia i myślę, że poprzez modlitwę serca również tę stronę internetową można wesprzeć, a szczególnie ludzi, którzy z radością serca ja odnajdą. Niech wnosi w życie ludzi światło i nadzieją, niech umacnia i pogłębia wiarę, niech będzie źródłem pokoju najpierw dla każdego z osobna , by mogli kiedyś stanowić jedność we wspólnocie Chrystusowej.
Szczęść Boże.


iwona


Tak na marginesie, zastanawiam się, dlaczego Chrześcijanizm kładzie taki nacisk na zniżenie człowieka jako grzesznika i istoty nieczystej, nakazując mu m.in. błaganie o zmiłowanie, dar łaski, oddanie życia w ręce Boga i Kościoła, itp., itd. Czy jest to sposób na otwarcie i oczyszczenie serca, czy może metoda kontroli ludzi?

Poza tym świetny artykuł. Medytacja z mantrą pomaga w kontroli i wyciszeniu umysłu, a więc w skupieniu się na naszym wnętrzu.

 

Pozdrawiam!

MrKriss.


Bardzo mądrze powiedziane, szkoda tylko, że tak mało ludzi jest to w stanie zrozumieć. Przecież tak naprawdę jest jeden Bóg, a fakt stosowania takich samych technik zbliżenia się do niego w różnych religiach jest tylko tego potwierdzeniem. Niestety ślepa zazdrość o swoich wyznawców sprawiła, że KK nie chce tego dostrzec, ale trzeba wierzyć, że to się zmieni i modlić się o jedność wszystkich ludzi.
Pozdrawiam z Bogiem, poszukiwacz Prawdy Najwyższej


Adam S


UWAGA! od lutego 2010r. strona nie będzie aktualizowana.
aktualne informacje znajdziesz w nowo tworzonej witrynie: Samopoznanie.org