4free.pl

Jezus i Mudry

Jezus i Mudry - Prithvi Mudra
(Mudra Ziemi)

Kościół

joga małych palców

Jezus zawsze zatrzymuje trzy palce wskazując w górę lub na dół. W tym przypadku trzyma palce zwrócone ku górze. Jest to zwykłe ćwiczenie ortodoksyjnych kapłanów.

Ćwiczenie tej mudry wyrównuje deficyt energetyczny organizmu, działa przeciwko słabościom psychicznym i przeciwdziała witalnemu wyniszczeniu. Jeśli w czasie chodzenia czujemy się niestabilni i niepewni, to mudra ta pomoże nam w odzyskaniu uczucia zaufania do siebie samego i odzyskania równowagi.

Tego gestu nie znalazłem w żadnym z opisów "kościelnych" (i muszę powiedzieć, że w ogóle bardzo ubogi jest kościół w takie opisy /albo po prostu ja do nich nie dotarłem, więc jeśli znasz jakieś źródła, to będę wdzięczny za info/.

Jeśli chodzi o jogę małych palców, to tutaj również nie dotarłem do bezpośrednich informacji. Jednak w samej idei tego systemu jest zawarte przyporządkowanie określonych palców do określonych żywiołów, stąd m.in. nazwa tej mudry. Palec serdeczny jest przyporządkowany do Ziemi, a takie zestawienie go z kciukiem oznacza redukcję tego elementu w systemie energetycznym człowieka.

JezusJesusJezus ChrystusŚwięty
ChrystusŚwięty MikołajPantokrator z Nowosielec

UWAGA! od lutego 2010r. strona nie będzie aktualizowana.
aktualne informacje znajdziesz w nowo tworzonej witrynie: Samopoznanie.org