Wspólnota Niezależnych Zgromadzeń Mysyjnych "Rodzina"

(inna nazwa: Dzieci Boga)

 

Sekta powstała w latach 60. w Kalifornii. Założył ją David Berg (+1994), (początkowo pastor metodystów, przybrał sobie imię Moses David, napisał książkę pt. "Mała filtrująca rybka" - notabene rybką nazywał młode dziewczyny uprawiające prostytucję, do której zresztą zachęcał i zachęca).
Ten pastor mówił i pisał m. in. tak: "mężowie 'rybek' (prostytutek) powinni odczuwać niebiańską rozkosz na widok, kiedy ich żony lub córki współżyją z obcymi mężczyznami. To jest wola Boga".

W latach 70. władze USA wydaliły członków sekty z kraju. Głosili oni bowiem rychły koniec świata i propagowali maniakalne wręcz posłuszeństwo wobec wielkiego proroka, wielkiego apostoła, czyli Davida Berga.

W Polsce powzięto kroki zmierzające do prawnego zalegalizowania działania "Rodziny".
Działalność tej sekty łączona jest z tajemniczymi zaginięciami i uprowadzeniami ludzi młodych zarówno na terenie Polski, jak i w innych państwach.

W Polsce prowadzi ona szeroką działalność propagatorską, rozdając w miejscach publicznych plakaty i ulotki, a także werbunkową, głównie w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, proponując usługi w zakresie nauczania języków obcych oraz pogadanek na tematy zapobiegania narkomanii i AIDS.
Nie używa jednak nazwy oficjalnej, ale swoje plakaty podpisuje "R. Czerwiński", reklamując się też jako najbardziej seksowna religia z seksownym przywódcą. Każdy, kto nawiązuje kontakt z grupą, nakłaniany jest do opuszczenia rodziny "dla Jezusa".

Członkowie są całkowicie izolowani od swych rodzin i przyjaciół, przebywają w ośrodkach sekty na terenie całego kraju tylko czasowo, skąd następnie pod zmienionym nazwiskiem wyjeżdżają za granicę, gdzie są wynaradawiani, aby po latach powrócić do kraju jako całkowicie posłuszni przywódcy sekty. Odnalezienie osób uprowadzonych przez grupę staje się praktycznie niemożliwe. Żaden z jej członków nie pracuje zawodowo.

Na terenie kraju grupa posiada co najmniej dwa ośrodki -w Piasecznie i w Karpaczu. Zwolenników jest kilkudziesięciu.

 

<< Religie, wyznania, sekty - menu