4free.pl

audio-hardware-software

Audio / Hardware / Software
wspomagające osiąganie odmiennych stanów świadomości

 

NAGRANIA   AUDIO

 

The Monroe Instytut

Instytut Monroe

Cytat z oficjalnej strony Instytutu Monroe: "Programy oferowane przez Instytut Monroe wspierają ewolucję i rozwój ludzkiej świadomości, poprzez osobistą eksplorację głębokich stanów poszerzonej świadomości. Wielu spośród tych, którzy ukończyli programy rozwija odmienne spojrzenie, tzn. nową perspektywę, z punktu widzenia której ich życiowe doświadczenia nabierają nowego znaczenia".

Nagrania TMI są ukierunkowane ukierunkowane na eksplorację świadomości człowieka. Krok po kroku każdy może się nauczyć doświadczać i kontrolować swoje doznania poza ciałem fizycznym (obe). Program jest ułożony w postaci 'Fal' - około 30 minutowych wizualizacji/doświadczeń. Prowadzenie: j.angielski.   

BrainWave Mind Voyages

Brainwave Mind Voyages

Nagrania wykorzystujące technologię hemisync wspomagające osiąganie świadomych snów, doznań poza ciałem, medytacji alfa i theta, remote viewing. Na płytach z prowadzeniem słownym są znacznie krótsze utwory, dzięki czemu możemy odtwarzać ten sam utwór kilka razy. Prowadzenie: j.angielski.

Polecam!

   

 

URZĄDZENIA

 

NovaDreamer®

  NobaDreamer

Wspomaga proces uczenia się świadomego śnienia.

Zasada działania: śpi się w specjalnej masce, w której znajdują się sensory wykrywające ruchy gałek ocznych. Gdy śniący wchodzi w fazę REM swojego snu (pojawiają się marzenia senne) i pojawiają się ruchy gałek, urządzenie reaguje generując serie bodźców świetlnych. Wykorzystuje zasadę przenoszenia informacji ze świata zewnętrznego do świata snu.

W początkowej fazie używania NovaDreamera trzeba nauczyć się spać w masce i odpowiednio reagować na bodźce świetlne - tak, żeby nas nie wybudzały, ale żeby przypominały o wykonaniu testu rzeczywistości.

Wadą urządzenia jest bez wątpienia jego cena - 325$ (+opcja gwarancji, koszt przesłania, cło).

 

DreamFlasher®

  DreamFlasher

urządzenie prawdopodobnie niedostępne (styczeń 2010)

Produkt Polski!

Urządzenie powstało z inicjatywy Adama Bytofa - prekursora świadomego śnienia w Polsce.

Wspomaga proces uczenia się świadomego śnienia. W porównaniu do NowaDreamera® nie wykrywa on fazy REM - jest programowalnym generatorem bodźców wzrokowych i/lub słuchowych. Wykorzystuje zasadę przenoszenia informacji ze świata zewnętrznego do świata snu.

Zalety: brak konieczności spania w masce; znacznie niższa cena niż w przypadku ND - 250 PLN (razem z kosztami przesyłki, książką A.Bytofa, płytą z nagraniem synchronizującym półkulę mózgową).

Wady: konieczność przybliżonego ustalania fazy REM (pierwsza faza ok. 90 minut od zaśnięcia); zbyt wysoka cena jak na generator bodźców wzrokowych.

"Domowe Flashery"

Propozycja dla majsterkowiczów:

Sercem flashera jest programator określający czas rozpoczęcia i zakończenia fazy emisji błysków/dźwięków. Tę rolę może spełniać zegar elektroniczny z budzikiem, telefon komórkowy, timer w wieży itp. Najlepiej do tego celu nadają się jednak elektroniczne włączniki/wyłączniki napięcia z wbudowanym zegarem czasu rzeczywistego. Pozwalają one na zaprogramowanie do 8 włączeń i wyłączeń na dobę. Ich zaletą jest nie tylko wszechstronność zastosowania, ale przede wszystkim duża precyzja i niska cena (około 50 PLN).

Do włącznika/wyłącznika możemy podłączyć generator impulsów świetlnych, dźwiękowych (np. magnetofon uruchamiany wraz z załączeniem napięcia).

Jako generatora bodźców wzrokowych można użyć np. zwykłej lampki na biurko (jasność światła regulowana mocą żarówki lub ściemniaczem, niestety - światło jest stałe) lub też wykorzystać prosty układ migającej diody na 220 V - opis i schemat. Koszt części takiej 'wtyczki' nie powinien przekroczyć 25-30 PLN. (informacje o gotowej wtyczce)

Sita®

  Sita Learning System

 

Urządzenie wykorzystywane głównie w procesie zapamiętywania nowych informacji, uczenia się języków obcych. Może znaleźć również zastosowanie w nauce relaksu, 'programowaniu podświadomości' itp.

Z oficjalnej strony: "System SITA to nowoczesna metoda uczenia się i środki techniczne potrzebne do jej stosowania, oraz sposób na intensywny wypoczynek. W systemie SITA stosuje się stan relaksu, który bardzo efektywnie wspomaga uczenie się, czyli proces zapamiętywania dowolnych informacji, a także bardzo korzystnie wpływa na zdrowie człowieka..."

Zasada działania: biofeedback w oparciu o sprzężenie zwrotne między bodźcami świetlnymi i dźwiękowymi, które emituje urządzenie, a oddechem człowieka. Człowiek odbierając te bodźce tj. widząc przez zamknięte powieki czerwone światło diod świecących się i gasnących w rytm oddechu, oraz słysząc pulsujący w tym rytmie tzw. dźwięk bio, podświadomie reguluje i wyrównuje częstotliwość i głębokość własnego oddechu. Następuje sprzężenie zwrotne między oddechem, a wrażeniami wzrokowymi i słuchowymi. Sprzyja to wchodzeniu w stan relaksu, w którym półkule mózgowe lepiej współpracują ze sobą, niż w stanie aktywności i wielokrotnie wzrasta zdolność mózgu do percepcji i zapamiętywania informacji.

Minusem jest wysoka cena - około 1120 PLN.

 

REM-Dreamer

REM-Dreamer

REM-Dreamer to urządzenie w formie maski zakładanej na głowę podczas snu. W masce znajduje się niewielkie urządzenie, które rozpoznaje w podczerwieni ruch gałek ocznych (w fazie REM), oraz dwie diody umieszczone nad zamkniętymi oczami, które są źródłem zaprogramowanych bodźców. REM-Dreamer zasilany jest dwiema bateriami typu AAA, które wystarczają na ok. 2 miesiące pracy.

Cena: 427 zł (styczeń 2010)

 

SOFTWARE

 

BrainWave Generator

  Brainwave Generator

Najlepszy program do synchronizacji półkul mózgowych i stymulowania fal mózgowych o wybranej częstotliwości.

Zasada działania: wykorzystuje efekt dudnień różnicowych (binaural beats). W wersji shareware jest kilkanaście wbudowanych presetów. Zarejestrowana wersja (koszt 40$) pozwala na zapisywanie własnych i importowanie innych presetów (np. ze strony producenta: relaks i medytacja, sny, uzdrawianie, hipnoza, koncentracja, stymulowanie chakr, obe i innych).

Polecam!!

Neuro-Programmer 2

  Brainwave Generator

Najbardziej rozbudowane narzędzie do synchronizacji półkul mózgowych, stymulowania fal mózgowych wzbogacone o edytor audio.

Daje to możliwość dodawania własnych afirmacji i indukcji wprowadzających w trans (oddzielnie dla kanału lewego i prawego).

Oprócz tego bardzo rozbudowana baza już zdefiniowanych sesji. Sesje ułożone tematycznie i z punktu stymulacji fal mózgowych.

Program jest skierowany zarówno do tych, którzy oczekują gotowych recept na zadany temat jak i dla tych, którzy lubią poeksperymentować i spróbować czegoś nowego.

Cena: 45$ wersja home i 60 $ wersja pro

nagrania Mp3 wygenerowane dzięki NeuroProgrammerowi dostępne na stronie:

www.Neuro-Programmer.pl

Polecam!!

Generic Subliminal Message Generator

Generator komunikatów podprogowych - zastosowanie przy wprowadzaniu sugestii do podświadomości (np. afirmacje, przypomnienia o wykonaniu RT itp.)

Zasada działania: wyświetla co ustalony czas sugestie (tekst lub obrazek). Użytkownik ustala odstępy pomiędzy kolejnymi emisjami, czasem ich trwania, kolejnością sugestii (wiele różnych).

Self-help Subliminal

Generator komunikatów podprogowych - opis: jak wyżej.

wersja trial

opis innych programów znajdziesz na www.samopoznanie.org

      

C Z Y    T E R A Z    Ś N I S Z ?

 

Łódź, styczeń 2003r

UWAGA! od lutego 2010r. strona nie będzie aktualizowana.
aktualne informacje znajdziesz w nowo tworzonej witrynie: Samopoznanie.org