4free.pl

medytacja LD - świadomego snu

Medytacja Świadomego Snu

Przygotowanie: 

 

Psychologia Alternatywna - Medytacja Świadomego Śnienia1. Przyjrzyj się mojemu (a może za chwilę i Twojemu) Miejscu Mocy. Postaraj się je zapamiętać, aby bez trudu móc je sobie przypomnieć nie patrząc na nie. Zrób to najlepiej rano i powtórz kilka razy w ciągu dnia, żeby utrwalić obraz w pamięci. (kliknij na abraz, żeby zobaczyć powiększenie).

   

2. Wykonując normalne czynności w ciągu dnia zwróć uwagę na to, w jaki sposób postrzegasz siebie i świat. Jak widzisz, jak słyszysz, czujesz… zadaj sobie pytanie, czy teraz jesteś świadoma/y, a jeśli odpowiedź będzie twierdząca – zapytaj siebie, co to znaczy, że jesteś świadoma? Może ci to zająć minutę, albo 3 – to zależy od Ciebie. Powtórz to kilka razy w ciągu dnia. Postaraj się zapamiętać, jak czujesz swoje ciało. Pamiętaj, że to przygotowanie do zabawy, która zacznie się w Twoim śnie.

 

3. Jeśli w ostatnich dniach twoja pamięć snów nie była dobra, możesz w ciągu dnia powtórzyć sobie afirmację: „Czuję się wspaniale w moich snach. Doskonale zapamiętuję moje sny”.

 

Medytacja

 

1. Czas medytacji: Zasiadasz w spokojnym miejscu. Wyrażamy intencję – chcesz świadomie śnić.

 

2. Pozycja ciała: wygodna, pozwalająca na utrzymanie uwagi, siedząca lub leżąca.

 

3. Oczyszczający oddech, a później oddech energetyzujący.

Oddychasz spokojnie, może to być oddech integracyjny (bez przerw między wdechem a wydechem). Wdech – świetlista energia wpływa do ciała, wydech – wypływa zanieczyszczona. Kiedy uznasz to za stosowne, oddech oczyszczający przechodzi w oddech energetyzujący. Ciało jest wypełniane tylko świetlistą energią. Jest gromadzona, a potem ogarnia kilku-, kilkunastocentymetrową przestrzeń wokół Ciebie. Potem wypełnia cały pokój. Ta energia zamienia w światło wszystko, z czym się zetknie. (czas: +/- 20-25min).

 

4. Twoja świadomość przemieszcza się razem z tą energią. Postrzegasz wszystko jak uczestnik wydarzeń, a nie obserwator.

Energia wypełnia cały pokój, a Ty czujesz, że możesz spojrzeć teraz na siebie z boku, z góry, skąd chcesz. Energia rozszerza się coraz bardziej. Czujesz, jak wraz z nią unosisz się do góry. Unosisz się już nad miastem, wysoko nad Ziemią – widzisz ją z górnych warstw atmosfery… wreszcie jesteś w przestrzeni kosmicznej – masz przed sobą całą kulę ziemską.

Psychologia Alternatywna - Medytacja Świadomego Snu

 Zauważasz, że w tym stanie czas nie istnieje – wszystko jest równocześnie i możesz znaleźć się gdzie chcesz i kiedy chcesz.. Postanawiasz znaleźć się we śnie, który będziesz śnić tej nocy. Wiesz, że będzie to świadomy sen w przepięknym miejscu pełnym naturalnych mocy uzdrawiania i kreacji.

Cały czas patrzysz na Ziemię z kosmosu. Czujesz jak przyciąga Cię to miejsce z Twoich snów. Przyciąga Cię swoją Miłością, swoją Prostotą, swoją Rajskością… Postanawiasz znaleźć się w tym przepięknym miejscu Twojego snu.

Powoli opadasz w stronę Ziemi. Wiesz, że za chwilę znajdziesz się w swoim śnie. Opadasz. Twoje zmysły stają się coraz bardziej wyostrzone. Im bliżej jesteś tego wspaniałego miejsca, tym wyraźniej widzisz, słyszysz, czujesz… Widzisz już z góry Miejsce Twojego Snu.

Psychologia Alternatywna - Medytacja Lucid Dream

Wreszcie stajesz na ziemi. Widzisz ten wspaniały widok przed sobą. Głęboko wciągasz ożywcze, energetyzujące, świeże powietrze. Czujesz się tutaj wspaniale. Bezpiecznie. Jest Ci dobrze. Dopiero teraz czujesz jaką Mocą emanuje to Miejsce. Wiesz, że tutaj zawsze Twoje ciało wypełnia świadomość.

Możesz dotknąć drzewa, wziąć do ręki kamyk, powąchać rosnący kwiat… Spójrz na roztaczający się przed Tobą widok. Wyciągnij przed siebie ręce i przyjrzyj się im. Spójrz na swoje nogi… wiesz, że teraz śnisz i przepełnia cię świadomość!!! Czujesz niesamowitą radość, entuzjazm!

 Pobądź w tym miejscu przez jakiś czas. Poznaj jego właściwości. Być może spotkasz tutaj inne istoty, które je odwiedzają, a może przywołasz kogoś, kogo chcesz spotkać. Pamiętaj, że postrzegasz wszystko tak, jakbyś tam był – to nie jest film, który oglądasz z sobą w roli głównej.

 

5. Czujesz, że czas opuścić to Miejsce Mocy. Obiecaj sobie, że będziesz tu przychodzić, kiedy tylko zechcesz coś uzdrowić, nabrać sił, spotkać się z kimś, czy po prostu świadomie śnić. Podziękuj temu Miejscu Mocy za to, że jest i Cię gościło, że oczyszcza Twoje ciało, Twoje uczucia, sprawia, że masz doskonałą pamięć

 

6. Powoli unosisz się. Unosisz coraz wyżej. Znowu jesteś w przestrzeni kosmicznej i patrzysz na Ziemię. Wiesz, że za chwilę powrócisz do tu i teraz. Powrócisz do realnego świata i doskonale będziesz pamiętać to wszystko, co działo się w Twoim Śnie. Zaczynasz zbliżać się do Ziemi. Wiesz, że powracasz teraz z nową umiejętnością wchodzenia w sen. Przepełnia Cię entuzjazm do życia. Powracasz do miejsca, w którym jesteś. Czujesz spokój i z niecierpliwością oczekujesz snu, który właśnie był, a który wydarzy się w nocy.

 

7. Przeciągnij się, zrób kilka ćwiczeń fizycznych, sprawdź czy nie śnisz.

 

8. Wieczorem, przed zaśnięciem, leżąc w łóżku, przypomnij sobie obraz Miejsca Mocy i wypowiedz 5 razy sugestię: „Dziś w nocy będę śnić o tym miejscu i będę tam świadomie śnić. Doskonale zapamiętam ten sen”. Zasypiając skup się na oddechu – oddychaj integracyjnie.

 

 

Uwagi:

 

+  Medytację możesz robić w ciągu dnia.

 

+  Możesz wykorzystać ją również przy zasypianiu, jako wejście w świadomy sen. W takim przypadku dobrze jest najpierw głęboko rozluźnić ciało fizyczne.

 

Wersja dla wielu uczestników (MD – mutual dream, wspólne sny) zakłada medytację w tym samym czasie kilku osób. Intencja śnienia poszerza się o chęć ‘spotkania we śnie z…’ Najlepiej jeśli osoby decydujące się na wspólny sen są ze sobą związane emocjonalnie. Medytujący powinni przygotować sobie ‘prezent’ dla innych, który będzie podarowany we śnie (niekoniecznie w medytacji). 'Prezentem' może być rzecz, wiadomość, cokolwiek – jest to potwierdzenie wspólnego snu, które możemy sobie przypomnieć na jawie.

 

+  Pamiętaj, że najważniejsze w tym wszystkim jest twoje nastawienie – bądź jak dziecko, które cieszy z najprostszych rzeczy. Czuj radość, entuzjazm i to niecierpliwe oczekiwanie ‘no kiedy wreszcie to zrobię!’ 

 

Do zobaczenia w świadomym śnie

Paweł Robert Stań

UWAGA! od lutego 2010r. strona nie będzie aktualizowana.
aktualne informacje znajdziesz w nowo tworzonej witrynie: Samopoznanie.org